• 031-36633705
  • 00995-322435990
 سرمایه گذاری در گرجستان
کشور گرجستان یک کشور کوچک با حدود 69 هزار کیلومتر مربع در منطقه قفقاز با جمعیتی در حدود پنج میلیون نفر است ، بنابراین انتظاری که از یک کشور پرجمعیت، در بازدهی یک تجارت می رود، در گرجستان کم جمعیت وجود ندارد. بنابراین می توان نتیجه گرفت که نمی توان در همه ی زمینه ها در گرجستان سرمایه گذاری کرد و همچنین بیزینس های خیلی بزرگ نیز ممکن است با چالش همراه باشد. جهت سرمایه گذاری مطمئن در این کشور بایستی حتما از یک مشاور قوی و باسابقه اقتصادی و یک کارشناس زبده استفاده کنید.
فرصت های سرمایه گذاری در گرجستان
همانطور که می دانید قرارداد، یک نوع «توافق» دو طرفه است که هر یک از طرفین در آن سرمایه ای دارند و با توجه به نسبت ارزش سرمایه با هم شریک می‌شوند. در قوانین جاری گرجستان، سرمایه گذار به شخصی گفته می شود که حداقل مبلغ ۳۰۰ هزار لاری به صورت مستقیم در گرجستان سرمایه گذاری کند. کسانی که کمتر از مبلغ ۳۰۰ هزار لاری در گرجستان آوردند و قصد اخذ اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت را دارند ، کارآفرین نامیده می شوند. دولت گرجستان برای شخص سرمایه گذار احترام زیادی قائل است و امکانات مختلفی را نیز در اختیار وی می گذارد. بهترین سرمایه گذاری در گرجستان متعلق به تجارت هایی است که شما با حداقل سرمایه گذاری بیشترین بازدهی را در کمترین زمان بدست می آورید. بر همین اساس و با توجه به تجربه Home Tech می توانیم نتیجه بگیریم که بهترین تجارت در گرجستان با توجه به فاکتورهای مذکور به ترتیب عبارتند از :
1. سرمایه گذاری در بخش ساخت و ساز گرجستان
ساخت و ساز در گرجستان جزو یکی از سرمایه گذاری های خوب و مطمئن محسوب می شود. میزان سوددهی این بیزینس به نسبت کشورهای همجوار گرجستان بهتر بوده و حدود نزدیک به نصف سرمایه سودآوری دارد. معمولا ساخت و ساز در گرجستان با کاربری مسکونی، تجاری و اداری انجام می شود که هر سه مورد از سود خوب و مناسبی برخوردار است، ولی کاربری مسکونی طرفدارهای بیشتری جهت خرید دارد. با توجه به قانون اقامت گرجستان از طریق خرید ملک که حدود 3 سالی می شود که در گرجستان در حال اجراست فعلا سرمایه گذاری در این بخش می تواند مطلوب باشد. چون فعلا مشتری هایی وجود دارند که خرید را جهت اقامت گرجستان انجام می دهند.
2. سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و دامپروری گرجستان
باتوجه به اقلیم مناسب کشور گرجستان ، سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی و دامپروری این کشور، در صورت داشتن تجربه و سرمایه لازم نتایج خوبی را به دنبال دارد. هرچند که جمعیت گرجستان در زمینه سرمایه گذاری در کشاورزی و دامپروری از نکات حائز اهمیت محسوب می شود ولی، در صورتی که فکر تولیدات بیشتر در این صنعت باشید، باید به فکر صادرات به کشورهای دیگر و در نتیجه بازار هدف بیشتری باشید تا بتوانید تولیدات این بخش را سریعتر به سرمایه تبدیل کنید. از جمله مهمترین مشکلات سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی و دامپروری گرجستان ، عدم فروش زمین با کاربری کشاورزی به اتباع خارجی است. این قانون که حدود چهار سالی می شود که در گرجستان در حال اجرا است لطمات زیادی را به بخش سرمایه گذاری در کشاورزی و دامپروری گرجستان زده است. به گونه ای که سرمایه گذاران خارجی در این صنعت، باید زمین با کاربری کشاورزی را اجاره کنند.
3. سرمایه گذاری در صنعت بسته بندی گرجستان
با توجه به نیاز مبرم کشور گرجستان به صنعت بسته بندی در تمامی سطوح، شما می توانید با داشتن سرمایه و تجربه لازم در این صنعت، از موفقیت خوبی برخوردار شوید. البته صنعت بسته بندی در گرجستان فقط با توجه به نیاز داخلی این کشور تعیین نمی شود و بخش صادرات گرجستان نیز سهم قابل توجهی در صنعت بسته بندی دارد.
4. سرمایه گذاری در بخش انرژی گرجستان
با توجه به نیاز کشور گرجستان به انرژی برق ، سرمایه گذاری در این کشور در زمینه تولید برق از انرژی تجدید پذیر، مانند انرژی خورشید، آب، باد، جزر و مد، زمین گرما و زیست توده، می تواند سرمایه گذاری تقریبا بدون ریسکی محسوب شود. زیرا انرژی برقی که از این روش تولید می شود، توسط شرکت های خصوصی و یا توسط دولت گرجستان خریداری و به مصرف عمومی می رسد و یا جهت صادرات برق بر روی آن برنامه ریزی می شود.
5. سرمایه گذاری در بخش توریسم و گردشگری گرجستان
با توجه به نرخ رشد بالای صنعت توریسم و گردشگری در گرجستان ، سرمایه گذاری در گرجستان در صنعت توریسم و گردشگری میتواند درصورتی که با درایت و سرمایه مناسب انجام شود، موفقیت بالایی داشته باشد و یکی از سرمایه گذاری های مطمئن در گرجستان می باشد. در سال 2017 میلادی نزدیک به هشت میلیون توریست از گرجستان بازدید کرده اند که نسبت به سال ماقبل آن چیزی نزدیک به یک میلیون نفر رشد را نشان می دهد. سرمایه گذاری هایی که مرتبط با صنعت توریسم و گردشگری گرجستان هستند عبارتند از : احداث رستوران، احداث هتل و غیره می باشد. در حال حاضر بهترین سرمایه گذاری در صنعت گردشگری گرجستان احداث هتل است، زیرا با این نرخ رشد در صنعت گردشگری گرجستان هنوز هم کمبود هتل در شهرهای بزرگ این کشور به خصوص در تفلیس پایتخت گرجستان احساس می شود.
6. سرمایه گذاری در بخش بازیافت مواد در گرجستان
با توجه به نوع و میزان سرمایه، سرمایه گذاری در صنعت بازیافت مواد در گرجستان می تواند بازدهی مناسبی داشته باشد. با توجه به صنعت رو به رشد و مورد توجه بازیافت مواد در گرجستان، امکان بازگشت سرمایه مناسب وجود دارد به شرط آنکه طرح و تجربه خوبی در این زمینه داشته باشید. بازیافت مواد در گرجستان می تواند در زمینه بازیافت : انواع پلاستیک و پت، انواع فلزات از جمله آلومینیوم، مس، آهن و... باشد. سرمایه گذاری در زمینه بازیافت و جمع آوری مواد زائد در گرجستان علاوه بر اینکه بازدهی خوبی دارد، همچنین دولت گرجستان روی این موضوع بسیار حساس شده است و اعلام کرده در این زمینه از سرمایه گذاری ها حمایت می کند. هرچند که موارد دیگری نیز در زمینه فرصتهای سرمایه گذاری در گرجستان وجود دارند که بهتر است جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با تیم متخصص Home Tech مشورت کنید.
ارتباط با متخصصان و مشاوران حرفه ای HOMETECH 

تماس با دفتر ایران
031-36633705

تماس با دفتر گرجستان
00995-322435990

ارتباط در شبکه های اجتماعی
00995-514717000

ما را دنبال کنید
FOLLOW US

ارتباط در شبکه های اجتماعی
00995.514717000

ارتباط با هوم تِک
GET IN TOUCH

آدرس دفتر گرجستان : تفليس ، خيابان گمريكلى ، شماره ٢، ساختمان ادارى اَكسِس ، طبقه پنجم ، واحد شماره ٣
شماره تماس : 00995.322435990
آدرس دفتر ایران: اصفهان ، خيابان توحید
شماره تماس : 031.36633705