• 031-36633705
  • 00995-322435990
 اقامت در گرجستان
کشور گرجستان به‌عنوان یک کشور در حال پیشرفت در منطقه قفقاز در سال‌های اخیر مورد توجه بسیاری از مردم دنیا قرار گرفته است. افراد زیادی سالانه به این کشور مهاجرت می کنند و یا قصد مهاجرت به این کشور را دارند. به ‌همین منظور به بررسی شرایط لازم برای اقامت گرجستان و شرایط زندگی در این کشور می پردازیم.

لازم به ذکر است که اخذ اقامت گرجستان با شهروندی گرجستان تفاوت دارد. به این صورت که اخذ اقامت گرجستان به شما اجازه می دهد چندین سال در خاک گرجستان زندگی کنید و از کلیه ی حقوق شهروند گرجستان بودن برخوردار باشید به جز حق رای و پاسپورت گرجی ! اما شهروندی؛ اقامت همیشگی و دائم گرجستان است که پاسپورت گرجی و حق رای نیز به شما اعطا می شود.

ابتدا قصد داریم به بیان روش های گوناگون اخذ اقامت بپردازیم.
خرید خانه در گرجستان

طبق قانون جدید در گرجستان، اگر خانه یا ملکی را با قیمت حداقل ۳۵ هزار دلار آمریکا خریداری کنید، به شما اقامت ۱ ساله اعطا خواهد شد و بصورت متوالی هر ساله می توانید این اقامت را تمدید کنید. 

ثبت شرکت در گرجستان
یکی از معمول ترین روش های اخذ اقامت گرجستان ثبت شرکت در گرجستان است که فرد با ثبت شرکت در گرجستان صاحب اقامت می شود.

لازم به ذکر است، برای فرد متقاضی یک شرکت از نوع General Trading بصورت کاملاً قانونی ثبت می شود، که مواردی را نظیر کد مالیاتی، مهر شرکت، تنظیمات اساسنامه به دو زبان انگلیسی و گرجی و آدرس دائمی و البته معتبر دارد . این شرکت پس از ثبت بصورت رسمی و قانونی، می بایست فعال باشد، مالیات ماهانه کارمندان آن پرداخت شود و در چندین ماه بصورت فعال قراردادهایی را برای فعالیت تجاری داشته باشند . لازم است بدانید، می بایست پس از ثبت شرکت یا پیش از آن دفتر تجاری کرایه نموده، زیرا پلیس مالیاتی و بازرس از محل شما بازدید می نمایند و در گزارش خود، وضعیت شرکت شما را شرح می دهند. در صورتی که مکانی برای شرکت اخذ نشده باشد، امتیاز منفی محسوب می گردد .
اقامت تحصیلی

پذیرش تحصیلی، یکی از روشهایی است که در آن، شما با تکیه بر موضوع آموزش و دانشگاه می توانید در گرجستان، اجازه اقامت داشته باشید . درصورتی که شما با یکی از دانشگاه های گرجستان اعم از عمومی یا خصوصی به توافق برسید که قبول کنند در آنجا تحصیل کنید، می توانید از دانشگاه نامه ای به وزارت مهاجرت ببرید و اخذ اقامت کنید.

مراحل انجام این کار به این صورت است که ابتدا مدارک تحصیلی خود و درخواست خود برای تحصیل را به یکی از دانشگاه های موجود در گرجستان، ارائه می کنید. دانشگاه مورد نظر، پس از بررسی مدارک شما اگر به شما پذیرش دانشگاهی داد، می توانید با بردن نامه رسمی از دانشگاه و مدارک مربوطه، دال بر موفقیت شما برای اخذ پذیرش تحصیلی، درخواست اقامت نمایید . اگر شما موفق به اخذ پذیرش تحصیلی شوید و در خاک گرجستان بطور مثال برای ۲ سال حضور داشته باشید، زمان این ۲ سال بعنوان فاکتور مورد نظر برای اخذ شهروندی منظور نخواهد شد .

توجه داشته باشید که اگر به هر دلیلی از ادامه تحصیل پشیمان شوید، از دانشگاه انصراف داده و از دانشگاه اخراج شوید، اقامت شما نیز باطل می شود و می بایست خاک گرجستان را ترک کنید.


سرمایه گذاری در گرجستان
کشور گرجستان، به شخصی که حداقل مبلغ ۳۰۰ هزار لار را سرمایه گذاری کند، سرمایه گذار میگویند و بنا به درخواست وی، اقامت دائم به وی اعطا خواهد شد که در واقع اقامت دائم، شهروندی گرجستان بصورت شفاهی می باشد.

لازم به ذکر است در موضوعات مربوط به سرمایه گذاری می بایست از تمامی مواردی که هزینه میکنند، رسید دریافت کنید و پرونده شما می بایست کامل باشد، حتی در سرمایه گذاری بصورت نقدی نیز لازم است اطلاعات مربوط به سرمایه خود را با ارائه اسناد معتبر، موجه جلوه داده تا مورد بررسی گزینه هایی نظیر پولشویی از سمت بازرسان قرار نگیرید، زیرا در این مورد بسیار حساس میباشند. منبع سرمایه شما می بایست کاملاً شفاف باشد.
ازدواج با شهروندان گرجی
درصورتی که هر شخصی با شهروندان گرجی (اعم از زن یا مرد) ازدواج کند و به پلیس و دستگاه های نظارتی و دولتی گرجستان اثبات شود که شخص متقاضی اقامت، بصورت صوری ازدواج نکرده است و تنها به قصد اخذ اقامت این کشور، ازدواج نکرده، پس از گذشت ۳ سال (بصورت عرفی) به درخواست وی برای اعطای اجازه اقامت گرجستان، پاسخ مثبت می دهند. لازم به ذکر است که موارد بسیاری دیده شده که با بستن قرارداد برای ازدواج صوری، اقدام به ازدواج و پس از آن درخواست اقامت خود را به اداره عدالت گرجستان تسلیم نموده اند، اما به دلیل شفافیت زیاد دستگاه های دولتی کشور گرجستان، پرونده بصورت کامل متوقف شده و برای شخص متقاضی نمره منفی منظور شده است .

درضمن موضوعات و گزینه های صوری به دلیل کوچکی کشور گرجستان، بزودی برملا شده و احتمال صدور حکم اخراجی شخص متقاضی از طرف دولت گرجستان نیز وجود دارد، پس در خصوص ریسک های این روش آگاه باشید، شرکت Home Tech، این روش را برای اخذ اقامت گرجستان توصیه نمینماید، مگر اینکه واقعاً طالب شخصی برای ازدواج باشید.
گرجی های ایران
این مورد مشمول افرادی می شود که اصلیت آن ها گرجی است و از گرجیان ایرانی هستند، که این مورد بسیار نادر می باشد. در این صورت، پس از ارائه درخواست خود به اداره اقامت گرجستان و پس از بررسی و احراز هویت وی، اگر تائید صلاحیت شوند، به وی اقامت گرجستان را اعطا می نمایند و پس از مدتی می توانند شهروندی گرجستان را اخذ نمایند. ضمن این که داشتن پاسپورت گرجی الزامی است.

لازم به ذکر است که در کلیه ی روش های گفته شده به جز مورد خرید خانه در گرجستان؛ باید ۲ الی ۴ سال اقامت را تمدید کنید تا شهروندی و پاسپورت گرجی به شما اعطا شود. بنابر قوانین رسمی کشور گرجستان در صورتی که جواب اقامت شما منفی باشد می توانید اعتراض خود را در خصوص جواب منفی به دادگاه رسمی در گرجستان اعلام نمایید. تا زمان مشخص شدن جواب دادگاه حق ماندن در خاک گرجستان به مدت ۴ ماه را دارید، همچنان اگر جواب دادگاه نیز منفی باشد، مجدداً می توانید نسبت به رای اخذ شده اعتراض نمائید و مجدداً ۴ ماه دیگر در خاک گرجستان بمانید.
ارتباط با متخصصان و مشاوران حرفه ای HOMETECH 

تماس با دفتر ایران
031-36633705

تماس با دفتر گرجستان
00995-322435990

ارتباط در شبکه های اجتماعی
00995-514717000

ما را دنبال کنید
FOLLOW US

ارتباط در شبکه های اجتماعی
00995.514717000

ارتباط با هوم تِک
GET IN TOUCH

آدرس دفتر گرجستان : تفليس ، خيابان گمريكلى ، شماره ٢، ساختمان ادارى اَكسِس ، طبقه پنجم ، واحد شماره ٣
شماره تماس : 00995.322435990
آدرس دفتر ایران: اصفهان ، خيابان توحید
شماره تماس : 031.36633705